Microsoft Messenger

Microsoft Messenger 8.0.1

Rozmowy wideo za pośrednictwem MSN Messenger wreszcie dla Mac

Zalety

  • Działają rozmowy wideo

Wady

  • Słaba jakość wideo
  • Niestabilny
  • Toporny wygląd interfejsu

Niezły
6

Microsoft Messenger 8 to długo oczekiwana, najnowsza wersja tego popularnego komunikatora, umożliwiająca rozmowy głosowe i wideo. Niestety poza tymi ostatnimi nie wprowadza nic nowego.

Microsoft Messenger nadal posiada toporny interfejs, którego nie można modyfikować. Brak jakichkolwiek funkcji dodatkowych sprawia, że jest to raczej proteza komunikatora niż sam komunikator. Możemy pisać, wstawiać emotikony, ale nic poza tym. Program posiada funkcjonalność nieporównywalnie mniejszą niż konkurencyjny Adium. Jedynym punktem na korzyść Microsoft Messenger są rozmowy wideo.

Microsoft Messenger 8 pozwala na prowadzenie wideokonferencji i funkcja ta nawet działa. W trakcie testów udało nam się z powodzeniem nawiązać rozmowę. Widzieliśmy się i słyszeliśmy z naszym rozmówcą. O ile jakość dźwięku była bardzo dobra to obraz był do zaakceptowania jedynie w oknie. Po przełączeniu rozmówcy na widok pełnoekranowy jakość przekazu jest fatalna. Jednocześnie można rozmawiać tylko z jedną osobą.

Microsoft Messenger 8.0 to w zasadzie jedyny działający program do prowadzenia rozmów wideo z użytkownikami sieci MSN. Pomimo wielu wad, czat wideo działa lepiej niż na konkurencyjnym aMSN.

Najczęściej pobierane Czaty i komunikatory na mac

Więcej
Microsoft Messenger

Download

Microsoft Messenger 8.0.1

Opinie użytkowników o Microsoft Messenger